aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 12 listopad 2020 Odsłony: 189

Narodowe Święto Niepodległości było w tym roku w całej Polsce obchodzone zdecydowanie inaczej niż miało to miejsce w ostatnich latach. Przyczyny znane są wszystkim. Nie było nie tylko uroczystych koncertów, przemarszów, wystąpień, rekonstrukcji historycznych ale też różnorakich wydarzeń kulturalnych i sportowych. Wiele z nich odbyło się natomiast w wirtualnej rzeczywistości, w którą przenosi się coraz więcej naszej codziennej aktywności. W cieniu koronawirusa 102 rocznica odzyskania niepodległości obchodzona była również w powiecie suskim.

Nie zabrakło na Podbabiogórzu akcentów możliwych do przedsięwzięcia w obowiązującym epidemicznym reżimie sanitarnym. W miejscach upamiętniających walki o niepodległość złożone zostały okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów.

Tak był m.in. w Suchej Beskidzkiej, gdzie najpierw na cmentarzu w kwaterze wojskowej pod pomnikiem poległych za Ojczyznę w latach okupacji niemieckiej, a następnie pod pamiątkową tablicą poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu umieszczoną na budynku Biblioteki Suskiej wieńce złożyły delegacje powiatu, na czele ze starostą Józefem Bałosem, i miasta z burmistrzem Stanisławem Lichosytem. Starosta Suski brał udział także w kameralnej uroczystości w Makowie Podhalańskim, podczas której, wraz z radnymi powiatowymi: Krzysztofem Chudzikiem i Andrzejem Szramowiatem, złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem poległych za Ojczyznę i ofiar wojny.

W podobny sposób listopadowe święto uczczono m.in. w Osielcu i w Jordanowie.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualności102. Rocznica Odzyskania Niepodległości