aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 13 marzec 2020 Odsłony: 1132

Od 2013 roku Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej nagradza najlepszych sportowców i trenerów z powiatu za osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej. Od 2016 roku nagrody te są wręczane podczas gali „Sportowiec Roku” podsumowującej plebiscyt portalu Sucha24.pl. Tegoroczna uroczystość odbyła się 10 marca w kompleksie Tequila-Catering w Kukowie.

Udział w zawodach rangi: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, jak również zdobycie medalu Mistrzostw Polski oraz podczas oficjalnych zawodów rangi Pucharu Świata, Pucharu Europy, w szczególności dotyczących dyscyplin olimpijskich – tak wygląda lista osiągnięć, które kwalifikują zawodnika do otrzymania Nagrody Powiatu Suskiego.

Wnioski do przyznania Nagród Powiatu Suskiego można było składać w Starostwie do końca stycznia. Następnie komisja, na której czele stanął wicestarosta Zbigniew Hutniczak wnioski przeanalizowała i zaproponowała zarządowi powiatu suskiego przyznanie nagród. W poprzednim roku przyznano rekordową ilość nagród – 23, w tym roku liczba ta powiększyła się jeszcze o 5 osób.

We wtorkowe późne popołudnie w Kukowie odbyła się również uroczystość związana z podsumowaniem plebiscytu Sportowiec Roku organizowana przez portal Sucha24.pl . W wielu przypadkach, w tym roku dokładnie w dziewiętnastu, liczba sportowców uprawnionych do odbioru nagrody Powiatu Suskiego oraz występujących w plebiscycie portalu internetowego pokrywały się, stąd podczas jednej gali niektórzy zostali uhonorowani podwójnie. A nawet potrójnie, bo mieszkańców swoich gmin nagradzali również lokalni samorządowcy – burmistrzowie i wójtowie.

Nagrody pieniężne dwudziestu siedmiu zawodnikom i jednemu trenerowi wręczyli starosta Józef Bałos i wicestarosta Zbigniew Hutniczak.

Oto lista laureatów Nagrody Powiatu Suskiego 2019 w kategorii zawodnik: Zuzanna Burliga (lekkoatletyka), Lena Chmielewska (gimnastyka artystyczna), Martyna Cygan (futsal), Paula Gorycka (kolarstwo), Magdalena Gustof (gimnastyka artystyczna), Natalia Leśniak (łucznictwo), Aleksandra Nieciąg (futsal), Julia Przybyś (lekkoatletyka), Emilia Sala (lekkoatletyka), Aleksandra Sikora (triathlon), Szymon Gospodarczyk (rajdy samochodowe), Michał Groń (futsal), Grzegorz Guzik (biathlon), Marcin Kozina (futsal), Kacper Kudzia (futsal), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe), Mateusz Mak (piłka nożna), Michał Mak (piłka nożna), Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo), Piotr Ordzowiały (nordic walking), Rafał Ożóg (lekkoatletyka), Konrad Pacholski (siatkówka), Jakub Pietrusa I (lekkoatletyka), Jakub Pietrusa II (lekkoatletyka), Maciej Sikora (lekkoatletyka), Piotr Słapa (sporty siłowe), Kamil Wajdzik (lekkoatletyka).

W kategorii trener nagrodzono Rafała Kuklę (lekkoatletyka).

Na zakończenie tego powiatowego, sportowego święta wszystkim zawodnikom z Podbabiogórza życzenia licznych sukcesów i wielu kolejnych, wspaniałych osiągnięć życzył starosta Józef Bałos.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościNagrody Powiatu Suskiego 2019 przyznane